Amikor pontmegfogásos üvegkorlátot készítesz akkor mindig mérd meg, hogy a hordozó felület, legyen az beton vagy fém, mennyire egysíkú. Ennek ismerete kulcsfontosságú, ugyanis a pontmegfogó faltól való elállása ugyan állítható, de ha sokat kell állítani rajta, akkor az már látható nyomot hagy maga után. Látszódni fog a menet. Érdemes felhívni az ügyfél figyelmét, ha a fal egyenetlensége plusz-mínusz irányban 5mm-nél nagyobb.

A lépcső szögének pontos megismerése is fontos, hisz az üveg felső és alsó élének is követnie kell a lépcső vonalát. Érdemes ezt pontosan megszerkeszteni akár papíron, akár számítógéppel. Mi egy háromdimenzióban mérni képes műszert használunk erre a célra, amivel a lépcső milliméter pontosan mérhető, de egyszerűbb műszerekkel is meghatározhatók a lépcső méretei. 

Az egyik képen megfigyelhető, hogy a lépcső alsó éle párhuzamos a mellette futó üveg élével. Akár fél fok eltérés is az üveg teljes hosszában centiméteres különbséget eredményezhet. A mérést 0,5 fokon belüli pontossággal érdemes elvégezni. Amennyiben nem tudsz ennyire pontosan mérni, érdemes nagyobb (20-30mm-es) üveg hézagot hagyni, de ezt nem minden ügyfél fogadja el. Mi 8-10mm-es üveg hézagokkal dolgozunk, de erre főként azért van szükség, mert az üveg gyártásában is van némi pontatlanság.

A pontmegfogókat az üveg élétől kellő távolságban kell elhelyezni, ugyanis az üveg terhelt állapotában az erő pontszerűen hat az üvegre, így ha nincs meg a kellő vastagság, az üveg megrepedhet. 

Pontmegfogásos üvegkorlátokba mi minimum 8+8 mm-es edzett-ragasztott üveget ajánlunk. Ilyen típusú korlátokhoz minden esetben edzett üveget szükséges beépíteni, ugyanis ezen üvegeknek megközelítőleg hatszor akkora a teherbírása, mint a ragasztott, de nem edzett üvegeknek.

Remélem tudtam segíteni, amennyiben további kérdésed van írd meg a lenti komment mezőbe, vagy keress meg minket az elérhetőségeink bármelyikén.